همچنان قطام شاه نقشم است

نویسنده: وحید سعیدی
مازیار پرتو یكی از غول‌های فیلمبرداری سینمای ایران، دایی ویشكا آسایش است اما نسبت نزدیك با چنین آدم تأثیرگذاری هم باعث نشده بود...
مازیار پرتو یكی از غول‌های فیلمبرداری سینمای ایران، دایی ویشكا آسایش است اما نسبت نزدیك با چنین آدم تأثیرگذاری هم باعث نشده بود كه سینما و بازیگری برایش جدی باشد؛‌ نه‌تنها جدی نبود كه اصلا به آن فكر هم نمی‌کرد. حتی وقتی برای سریال «امام علی(ع)» انتخاب شد هم اهمیت نمی‌داد كه قدم در چه وادی سختی گذاشته است. آسایش با همین حال و احوال وارد دنیای بازیگری شد. با نقش «قطام» خوش درخشید و میخش را محكم كوبید. در ادامه انتخاب‌های متنوعی داشت و ثابت كرد موفقیت قطام اتفاقی نبوده. خانم آسایش حالا یك سیمرغ بلورین و چندین نامزدی سیمرغ را در کارنامه‌اش دارد؛ کارنامه‌ای كه می‌توان تمام‌قد از آن دفاع كرد و كلی نقش خوب و به یادماندنی در آن یافت. خودش برای اولین نقش‌آفرینی‌اش احترام ویژه‌ای قائل است و حساب آن را از بقیه جدا می‌کند. مناسبت این گفت و گو اكران «نهنگ عنبر 2»، موفقیت «خوب، بد، جلف»، پایان سریال «دیوار به دیوار» و بازپخش سریال‌های «امام علی(ع)» و «پرده نشین» است.

بپردازیم به تازه‌ترین فیلم اكران‌شده‌ی شما یعنی «نهنگ عنبر؛ سلكش رویا» كه هم نقشتان پررنگ‌تر است و هم در کارنامه‌تان رنگی تازه دارد. برای «ورود آقایان ممنوع» یك بار مخاطبان را با گریم عجیب‌تان غافلگیر كرده بودید. وقتی قرار شد در فیلم «نهنگ عنبر» بازی كنید، نگران نبودید مخاطب دیگر از شمایل به هم ریخته‌ی شما هیجان زده نشود؟
خیلی نگران نبودم، چون وقتی گریم شدم، تفاوت را کاملا احساس كردم. درست است كه به لحاظ حجم زشتی شباهت‌هایی وجود دارد اما كاراكترها متفاوت هستند. كاراكتر فرناز در «نهنگ عنبر» کاملا یك آدم دیگر است و در یك دهه‌ی دیگر زندگی می‌كند؛ دهه‌ای كه بچگی‌هایمان را در آن گذراندیم. برای همین مطمئن بودم كه می‌توانم تغییری در شخصیت به وجود بیاورم و برای همین پذیرش این نقش نگرانم نكرد.

   وقتی فیلمنامه‌ی قسمت دوم را خواندید، احساس نكردید كه قصه‌ی خاصی ندارد و ماجراها كمی پراكنده است؟
نه، من هیچ پراكندگی خاصی حس نكردم. اتفاقا «نهنگ عنبر 2» را خیلی دوست دارم. برایم واضح بود كه ارژنگ و رویا (رضا عطاران و مهناز افشار) برای جشن عروسی‌شان به شمال می‌روند و وقتی از تونل رد می‌شوند، یاد گذشته می‌افتند. در گذشته‌ی آن‌ها، حتی به شخصیت فرناز هم بیشتر پرداخته می‌شود. تازه مخاطب می‌فهمد علت روابط پرتنش فرناز و ارژنگ بعد از ازدواجشان چیست، چون این دو نفر از اول با هم همین اندازه دعوا داشته‌اند...ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code