روزه‌گیر یا نگیر مسئله این است

نویسنده:
من اضافه وزن داشتم! لذا بعد از سپری کردن یک دوره رژیم غذایی و پیاده‌روی و... وزنم رو به BMI! طبیعی رسوندم و پزشک متخصص تغذیه‌ی عزیز هم جهت جلوگیری از شل شدن عضلات به من توصیه کرد برم باشگاه! اونم از نوع بدنسازی...
 علی فهیدی
اپیزود اول: من اضافه وزن داشتم! لذا بعد از سپری کردن یک دوره رژیم غذایی و پیاده‌روی و... وزنم رو به BMI! طبیعی رسوندم و پزشک متخصص تغذیه‌ی عزیز هم جهت جلوگیری از شل شدن عضلات به من توصیه کرد برم باشگاه! اونم از نوع بدنسازی.
اپیزود دوم: الان یه چند وقتیه دارم می‌رم باشگاه. ماه رمضون هم از راه رسیده و باید روزه بگیرم. اجبارا برنامه‌هام جورین که باید قبل از افطار برم. بوفه باشگاه هم تعطیله. خیلی‌های دیگه هم میان باشگاه اما از شواهد امر پیداست که روزه نیستن و یه چند نفری در ملأعام و اکثرا در رختکن باشگاه مقادیری آب و سایر نوشیدنی‌های مجاز و... مصرف می‌کنند.
من وقتی با این عزیزانی که دارن آب می‌خورن، چشم تو چشم می‌شم، خجالت می‌کشم و سرمو می‌ا‌ندازم پایین؛ منی که روزه‌ام! که یه موقع بدنساز محترم شرمنده نشه و راحت‌تر آبشو بخوره. حالا نمی‌دونم مشکل از منه یا اون‌ها! (تازه باشگاه یه کاغذ چسبونده که تا موقع افطار چیزی نخورید و نیاشامید)
 نمی‌خوام بحث تکراریه «چرا روزه می‌گیری و چرا نمی‌گیری» راه بندازم، هرکسی دلیل خودشو داره (اصلا شاید اون ورزشکاران مذکور دلایل شرعی و پزشکی و... خودشونو دارن؛ نباید قضاوتشون کنیم ولی حداقل ازشون انتظار داریم که تا وقت افطار رعایت کنن.
اینم باید اضافه کنم که گرفتن روزه هیچ حقی را برای روزه‌گیر برای بداخلاقی و منت گذاشتن بر سر دیگران ایجاد نمی‌کنه. داری انجام وظیفه می‌کنی برادر!
باشگاه یه مثال کوچیک از جامعه خودمونه. هر دو قشر روزه بگیر و نگیر باید به اعتقادات هم احترام بذارن مثل هر جامعه‌ی متمدن دیگه و لازمه‌ی اون کار فرهنگیه و اعتقاد دارم که برخورد قهری با روزه خواری خیلی وجهه‌ی خوبی نداره، هرچند معتقدم که حفظ ظاهر هم در جامعه‌ی اسلامی لازمه.به سبک پیمان معادی درباره‌ی الی بخونین: «دم همه‌ی بچه‌های روزه‌بگیر و روزه‌نگیر مراعات‌کننده گرم».ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code