یك اتفاق / 3 دسامبر1994

ایستگاه بازی

نویسنده: محمدتقی حاجی‌موسی
اواسط دهه‌ی90میلادی، سونی که تا آن موقع نقش خاصی در صنعت بازی‌سازی نداشت، تصمیم گرفت با نینتندو برای ساخت یک کنسول جدید بر پایه‌ی سی‌دی همکاری کند...
اواسط دهه‌ی90میلادی، سونی که تا آن موقع نقش خاصی در صنعت بازی‌سازی نداشت، تصمیم گرفت با نینتندو برای ساخت یک کنسول جدید بر پایه‌ی سی‌دی همکاری کند. بعد از مدتی دو کمپانی به مشکل خوردند و نینتندو بی‌خیال پروژه شد اما سونی آن را ادامه داد. همزمان شرکت سگا هم تحقیقاتی را برای ساخت یک کنسول مشابه آغاز کرد ولی در نهایت، این پلی‌استیشن سونی بود که توانست به عنوان اولین کنسولی که بازی‌هایش روی سی‌دی قرار می‌گرفت، وارد بازار شود و بعدا رکورد خیره‌کننده‌ی فروش بیش از 100میلیون دستگاه را بزند. همین استقبال بی‌نظیر باعث شده در این سال‌ها اتفاقات بامزه و عجیبی رخ بدهد که پلی‌استیشن در آن نقش داشته باشد.
   آن‌طور که بی‌بی‌سی گزارش داده، در آکسفوردشایر، یک مرد بیست‌ونه‌ساله از فرط علاقه به بازی‌های کامپیوتری و کنسول سونی، نام خودش را به پلی‌استیشن2 تغییر داده است.
  طبق گزارش نیویورک‌تایمز در جریان وقایع بیداری اسلامی در کشور قطر، شاعری به نام محمد بن دیب العجمی به خاطر این‌که در شعری گفته بود که امیر این کشور به پلی‌استیشن علاقه دارد و البته بعدش او را به دیکتاتوربودن متهم کرده بود، بازداشت و به حبس ابد محکوم شد.
  سونی برای تبلیغات پلی‌استیشن3، بین سال‌های 2009 تا 2011 از شخصیتی خیالی با نام «کوین باتلر» استفاده می‌کرد که نقش آن را «جری لمبرت» برعهده داشت. این نام آن‌قدر معروف شده بود که بارها خبرنگاران و خبرگزاری‌ها درخواست گفت‌وگو با وی را به سونی دادند و عقیده داشتند، او یک شخصیت حقیقی است...ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code