#انقلاب #فیش-حقوقی

از خودتان دفاع كنید

نویسنده: حامد هادیان
پیرمرد را گاهی به خاطر کهولت در فضای مجازی مسخره می‌کنند. کسی که در هشتادوپنج‌سالگی انقلابی مانده است ...
پیرمرد را گاهی به خاطر کهولت در فضای مجازی مسخره می‌کنند. کسی که در هشتادوپنج‌سالگی انقلابی مانده است و با وجود مشاغل و پست‌هایی که تا به حال داشته از مال دنیا چیزی ندارد؛ کسی که باید دانشگاه یا مؤسسه‌ی مطالعاتی برای خودش و خانواده‌اش راه می‌انداخته ولی هنوز خانه‌ی شخصی ندارد، در عین حال با جدیت کار می‌کند و عنوان بدون تأخیر‌ترین عضو شورای شهر تهران را یدک می‌کشد. به گفته‌ی دخترش دو دست کت و شلوارش سال‌ها تغییر نکرده است و در جهیزیه‌ی دخترش هم یخچال و گاز نبوده است. دکتر شیبانی را می‌گویم. کسی که از سال۸۲ که عضو شورا شده و در عین حال حقوقی دریافت نکرده و مجموع حقوقش را که ۱۰۰میلیون در این سال‌ها بوده برای احداث بیمارستان تخصصی زنان حضرت زینب(س) اختصاص داده است. در پنج دوره‌ای که عضو مجلس شورای اسلامی بوده، حقوقی دریافت نکرده است و همه‌ی دریافت‌هایش از حقوق بازنشستگی دانشگاه تهران است. مشهور است که در استفاده از امکانات دولتی هم بسیار وسواس دارد و از چای و غذای جایی هم استفاده نمی‌کند. هیهات!
  • این را اولش گفتم که بگویم چنین آدم‌هایی هنوز وجود دارند و نفس می‌کشند. من انقلاب اسلامی را دوست دارم. جانم هم برایش می‌رود. هرچند انقلاب نکرده باشم ولی هر جا باشم از انقلاب و انقلابی دفاع می‌کنم ولی بعضی وقت‌ها ازانقلاب‌پشیمان‌شده‌ها کاری می‌کنند که آدم می‌ماند چه بگوید. ماجرای فیش‌های حقوقی که به گوشتان خورده است؛ واقعا آدم باید از چه چیز این ماجرا دفاع کند؟ اینجا را خودتان دفاع کنید برادران. همه‌ی آن کسانی که احتمالا خاطره‌ای هم از انقلاب دارند و عروسی‌شان را هم در مسجد محله و با لباس بسیجی گرفته‌اند، به فاصله‌ی کمی انگار آرمان‌هایشان را فراموش کرده‌اند. چرخش روزگار طوری بوده است که به این نتیجه رسیده‌اند امروز باید زرنگ باشند وگرنه کلاه‌شان پس معرکه است.
  • تا وقتی که امثال دکتر شیبانی زنده‌اند، می‌توانیم مطمئن باشیم چیزهایی که درباره‌ی اول انقلاب و رفتارهای انقلابی آدم‌ها می‌گویند، درست بوده و بقیه از قطار انقلاب پیاده شده‌اند؛ حتی اگر مسئولیت یک جای دولتی مهم را هم پشت اسمشان یدک بکشند.
  • نظارت بر چنین مسائلی خوب است ولی انگار ناظر هم خیلی ککش نمی‌گزد. همین که به یاد بیاوریم امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی را «انقلاب پابرهنگان» می‌نامد، دل آدم می‌سوزد. آقایان از خودتان دفاع کنید. کسی از شما دفاع نمی‌کند.
  • البته من از انقلاب آرمانی نوستالژیک که در دهه‌ی60 بوده است، حرف نمی‌زنم. انقلاب آرمانی در حال شدن و بروز است. دکتر شیبانی خیلی کم مصاحبه می‌کند، در یکی از‌‌ همان معدود دفعات گفته است که «ما می‌خواستیم اسلام را به طور عملی نشان دهیم.»ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code